BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Konferencijos “Le Web 3″ apžvalga

Pagaliau namie, kur yra normalus internetas, qwerty klaviatūra ir šiek tiek laiko (sąlyginai, 2:13 AM). O ko daugiau reikia blogeriui? ;)

Esu pažadėjęs, kad papasakosiu apie konferenciją “Le Web 3” šiek tiek plačiau.

Ką tik porą valandų skaitinėjau, ką apie tai mano kiti blogeriai (konferencijos dalyviai). Šiaip, įdomus dalykas, kad mano seniau skaityti blogai, dabar atrodo dar įdomesni, nes dabar asmeniškai esu pažįstamas su keliais iš jų autorių.

Ir man labai gaila dėl tų blogerių, kuriems konferencija sucked. Kai kurie netgi reikalauja sugrąžinti pinigus. Aš nesu koks tai konferencijų ekspertas, bet iš to, ką esu matęs, man tai buvo vienas geriausių renginių. Aišku, gal vaikinui, kuris įkūrė Netvibes, buvo šiek tiek nuobodoka, bet tokiems kaip aš buvo super. Tik sėdėk ir mokykis. O mokytis galima buvo iš visko, net ir iš klaidų.

Turbūt labiausiai visiems nepatikusi dalis buvo programos pakeitimas be išankstinio pranešimo ir scenos atidavimas politikams, kurie kalbėjo ne visai į temą. Kaip tik dabar dėl to blogosferoje tvyro ne kokios nuotaikos, pasirodo, kilo nemažas skandalas.

Kaip jau minėjau, Shimon Peres sužavėjo visus, šis senukas yra tikras technologijų gerbėjas.

Kitas politikas – Nicolas Sarcozy, Prancūzijos vidaus reikalų ministras ir, tikėtina, būsimasis Prancūzijos prezidentas (rinkimai 2007 m. balandį). Ir tokių aukštų politikų rodomas dėmesys (nors ir persmelktas rinkiminės agitacijos) yra tikrai svarbus. Prancūzai – labiausiai bloginanti šalis Europoje, kas penktas interneto vartotojas prancūzas yra sukūręs blogą. Daugelis prancūzų politikų turi savo blogus. Ir kai į konferenciją, nors ir netikėtai, ateina antras pagal svarbumą šalies politikas išreikšti nuomonės dėl interneto neutralumo, interneto reguliavimo ir pan. dalykų, tai yra nerealu (koks Lietuvos politikas galėtų pusvalandį kalbėti apie internetą?). Ir buvo tokių dalyvių užsieniečių, kurie net neužsidėjo ausinių ir neklausė vertimo, o po to buvo labiausiai nepatenkinti. Screw you!

Kita blogybė – neveikiantis wifi. Bet dėl to kaltas Orange, juo pasitikėti negalima ;) O konferencijos pabaigoje ir elektra prie kėdžių dingo.

Taigi nors politikai ir sujaukė programą, man asmeniškai toks lyrinis nukrypimas visai patiko. Ne vien frazė “web 2.0” yra svarbu. O tai yra dar viena blogybė. Nors pranešėjai ir diskusijų dalyviai buvo tikrai įžymūs, svarbūs ir kompetetingi asmenys, niekas nieko naujo nepasakė. Tiesiog visi stengėsi pavartoti kuo daugiau web 2.0 terminų. Tikėjausi bent jau kažkokių naujų trendų. Bet daugiausia buvo aptarti ar pareklamuoti esami produktai, paslaugos, idėjos. Tačiau tikrai buvo ir įspūdingų momentų.

Dalyvauti tokiose konferencijose apsimoka jau vien dėl to, kad tie žmonės moka įkvėpti. Jų idėjos ir žodžiai tavo galvoje kuria naujas idėjas.

Visus visų pranešėjų ir diskusijų dalyvių video galite rasti ir pasisiųsti iš čia, apie 4000 nuotraukų iš renginio galite pažiūrėti čia, ir paskaityti apie renginį galite beveik 800 blogų įrašų čia.

Kai kuriomis temomis, pritaikytomis lietuviškam kontekstui jau numačiau parašyti porą straipsnelių, tad kai tik bus kas naujo, informuosiu.

Rodyk draugams

komentarai (3) | “Konferencijos “Le Web 3″ apžvalga”

 1.   develop rašo:

  Sveiks sugrįžęs. Reikės peržiūrėt tuos video atradus laisvas minutes.

  Šiais metais "supasavau" ir pačiam dalyvauti. Kitais metais galbūt jau ir aš prisijungsiu :-)

 2.   konferencija rašo:

  Manau, kad kitais metais šitos konferencijos nebus. Rinkis Lift, Reboot ar dar kokią kitą.

 3.   Espauda rašo:

  bonjour:) sveiks sugrizes:)

Rašyk komentarą